Gmina Kleszczów Drukuj

Gmina Kleszczów przekazała środki finansowe dla Szpitala Powiatowego
w Radomsku na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla potrzeb Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Szpital Powiatowy w Radomsku dokonał zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego w postaci:

• monitora do pomiaru hemodynamicznego – 1 szt.

Na ten cel Szpital otrzymał dotację celową w wysokości 50.000 zł z budżetu Gminy Kleszczów. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 52 704,00 zł, z czego 2 704,00 zł to środki wydatkowane przez naszą placówkę.

Dzięki zakupowi nowoczesnego monitora hemodynamicznego PulsioFlex PiCCO - urządzenia do małoinwazyjnych pomiarów hemodynamicznych z modułem rzutu serca metodą termodylucji przezpłucnej, możliwe jest monitorowanie i pomiar funkcji pracy serca. Monitor dostarcza szybkiej informacji na temat pacjenta wykrywając zmiany parametrów hemodynamicznych z każdym uderzeniem serca, co czyni diagnostykę, postawienie diagnozy różnicowej oraz podjęcie decyzji na temat leczenia prostymi, szybkimi oraz wydajnymi. Monitor pozwala wykrywać i monitorować zmiany zachodzące po podaniu leków z każdym uderzeniem serca i konsekwentnie dostosowywać dawkę leków oraz ich rodzaje. Ponadto szpital poprzez zakup sprzętu medycznego poprawił standard oferowanych usług medycznych a także poprawił warunki bytowe pacjentów korzystających z usług szpitala.

gmina-kleszczow